Elektromekanik Çekme & Basma Deney Cihazı

Ürün Kodu UCA-207
Ürün Markası 3ATEST
Stok Durumu Var

3A elektromekanik test makinaları çekme, basma, eğilme, kesme, soyulma, yapışma gibi testleri yük, uzama veya gerinme kontrollü yapabilir.

Teklif İste Yazdır

3A elektromekanik test makinaları çekme, basma, eğilme, kesme, soyulma, yapışma gibi testleri yük, uzama veya gerinme kontrollü yapabilir. Makinaya iklimlendirme kabini, ekstensometre, çekme çenesi, 4-3 nokta eğilme aparatı, oynar başlıklı basma aparatı gibi bir çok aksesuar eklenebilir. Kauçuk, plastik, kaplama, film, tekstil, yapışkan, kağıt, yiyecek, sünger, kablo veya metalik boru ve metalik olmayan bir çok malzemede test imkanı sunar. Bunların yanında medical sektöründe kullanılan malzeme ve aparatlarda çok hassas testler yapmaya olanak sağlar. Gövde 1 yada 2 adet özel hatveli miller sayesinde yüksek hızlara çıkabilmekle beraber çok düşük hızlı testleri de gerçekleştirebilmektedir. Yük kapasitesine göre 2 ,1 veya 4 kolonlu olarak sunulmaktadır.

Müşteri ihtiyacına göre istenilen genişlik, derinlik ve yükseklikte üretilebilir. Tek yada çift test alanı ihtiyaca göre tasarlanıp üretilebilir.

Elektromekanik üniversal test sistemleri hassasiyet, güvenilirlik, işlevsellik gibi birçok olmazsa olmaz özelliği standart olarak sunar.

Standartlarda belirtilen tüm güvenlik gereksinimlerine uygun olarak tasarlanmaktadır.

Yük Ölçümü
3A Elektromekanik Üniversal Test Makinalarına birden fazla load cell bağlama imkanı vardır. Yük hassasiyeti sınıf 0.1%± ile 0.3%± arasındadır. Yük ölçüm kapasitesi özel uygulamalar için artırılabilir. Sistem her bir yük hücresini otomatik olarak tanımlar, yapılanırır ve kalibrasyon değerlerini hafızasında saklar. Aşırı yüklemeye karşı efektif zamanlama ve güvenlik imkanı sağlar.

Deplasman Ölçümü
Servo motor sürücüsü üzerine yerleştirilen enkoder üzerinden 0,5 μm hassasiyetinde pozisyon ölçümüne imkan sağlar. Sisteme ek olarak mekanik, otomatik veya video ekstensometre bağlama imkanı vardır.

Yüksek Performanslı Elektromekanik Test Çözümleri
Artan üretim maliyetleri ve hidrolik sistemlerin çevreye verdiği zararlar, tasarım mühendislerini yeni bir çözüm arayışına itmiştir, bunun sonucu olarak yüksek hassasiyet, hız ve verimliliğe sahip olan elektromekanik çözümler ortaya çıkmıştır. Elektromekanik sistemler, hidrolik sistemlerin karşısında bir alternatif olarak piyasaya sunulmuştur.

3A olarak; Elektromekaniktestmakinasıuzmanlığımızıyüksekperformanslı ve verimli ürün aralığımızla ortaya koyuyoruz.
Faydaları;

  • Uzun ömürlü performans ve güvenilirlik yatırım maliyetlerinin geri dönüşünü hızlandırır bunun yanında makinanın servis ömrünü artırır.
  • Kolay ve verimli kullanım test süreçlerini daha hızlı kontrol etmenizi sağlar.
  • Yüksek verimlilik, maksimum enerji tasarrufu sağlar.

Kusursuz Mühendislik
3A mühendislerinin test makinaları konusundaki deneyimi müşterilere eşsiz test çözümleri sunmaktadır. Tasarımda ön planda tutulan mühendislik hususlarındanbir diğeri deminimumoperatöreforuile makinanıntestuygulamasına adapte olabilmesidir.

Kullanıcı Dostu Yazılım
3A test yazılımı sistemdeki sensörleri hızlı ve otomatik tanıyarak testlerde zaman kazanmanızı sağlar. Yazılım, testi methoda ve önceden tanımlanan konfigürasyona göre otomatik olarak uygular. Bilgisayar ekranından gerçek zamanlı olarak yükgüç, yük-gerinim, güç-gerinim gibi parametreler X-Y grafikleri üzerinden izlenebilir. Sisteme bağlı sensörler tarafından pozisyon, yük, gerinim gibi anlık sayısal değerler, mükemmel bir şekilde elde edilerek en doğru sonucu almaya imkan sağlar. Önceden yüklenen hesaplamaların sonuçlarını gerçek zamanlı olarak yürütme ve gösterime imkan sağlar.

Sistemi insan faktörüne bağlı yada bağlı olmayan hatayı minimuma indirir. Hız, yük ve strok limitleyiciler sayesinde emniyet en ön planda tutulur. Test sırasında kullanıcı testi istediği herhangi bir zamanda durdurabilir.

Özellikler

Universal çekme test makinası, 50 kN kapasiteli çene düzeneğine sahip olup çeşitli dayanım sınıflarına sahip farklı malzemelerde çekme deneylerinin yapılmasına imkan vermektedir. Çekme test makinesinde plastik ve metal malzemelerde akma, çekme, kopma noktası tayini ve % uzama (deformasyon) hesaplaması yapabilmektedir. Üniversal çekme makinesinde hafif tasarıma sahip olup tezgah üzerinde kullanılabilmektedir. Sistemin kontrol notebook bilgisayar üzerinden test yapma ve test parametrelerini tek dokunuşla seçime imkan vermektedir. Makinenin tahrik sistemi servo motor donanımlı olduğundan çok düşük ve yüksek test hızlarının sağlanmasına imkan vermektedir.

Test cihazı ile birlikte bir takım V yataklı (wedge action) mekanik çene seti verilmektedir.

Dijital kalite kontrol indikatörü LCD ekran, 50 KN kapasiteli loadcell, 50 kn kapasiteli V yataklı çene, Hassas vidalı mil+Flanşlı somunları,Servo motor Servo drive ve redüktör
Motor : Servo
Test hızı : 0.01mm/dk-500mm/dk
Test mesafesi : 800mm
Kapasite : 50 kN
Uzama ölçer hassasiyeti : 0.01mm
Yaklaşık ölçüler : 1200mm yük x 600mm derinlik x 350mm genişlik
Çalışma voltajı : 220VAC 1 ph 16A
Çerçeve ağırlığı : 2600 kg yaklaşık. Güç : 220 V 1ph 50 H

Ürünlerimiz hakkında fiyat teklifi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurup tarafımıza gönderin.
Teklifimiz en kısa sürede tarafınıza gönderilecektir.
Not: Alım yapılacak adet sayısını belirtmeniz verilecek fiyat açısından önem taşımaktadır.

 

Ürünler hakkında bilgi almak veya sipariş vermek için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.
Telefon: 0 312 354 73 37
Mobil: +90 541 395 56 93
Mail: info@3atest.com.tr

Henüz yorum eklenmemiş.